Podstawowymi częściami siekacza do słomy jest wał, który powinien być wyważony i równy. Jeśli wał będzie nierówny, sieczkarnia będzie się trząść i nie będzie ciąć słomy w równy sposób. Następnie do wału przyspawane są noże kontrujące. Noże te powinny być ostre, a odległość między nimi musi być niewielka.
Sercem sieczkarni do słomy jest silnik elektryczny. To on napędza ostrza i rozdrabnia słomę. Powinien być na tyle mocny, aby pociąć słomę. Liczba ostrzy zależy od ilości materiału roślinnego, który chcemy rozdrobnić. Prędkość obrotowa ostrzy nie powinna być większa niż 1500 obrotów na minutę.
Rozdrabniacz do słomy można też zrobić z butli gazowej. Najpierw trzeba wyciąć górną i dolną część cylindra oraz stworzyć otwór w jego boku. Następnie pod nogami cylindra można zamontować silnik. Proces ten można wykonać w ciągu jednego lub dwóch dni, w zależności od umiejętności spawania. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze, a także czas, ponieważ nie będziesz musiał płacić profesjonaliście za jego budowę.
Kiedy robisz sieczkę do słomy, bardzo ważne jest, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo palców. Nie chcesz przecież skaleczyć się podczas ładowania do niego słomy! Pamiętaj, aby mieć w pobliżu ostre ostrza, ponieważ będzie to Twoje podstawowe narzędzie. Aby równo pociąć słomę, nóż powinien mieć ostrą krawędź.
Podstawową budowę sieczkarni do słomy przedstawiono na rys. 1. Urządzenie do cięcia poprzecznego znajduje się pod urządzeniem do cięcia wzdłużnego. Następnie w podstawie sieczkarni umieszczone są przeciwnoże. Noże ustawione są pod kątem ośmiu stopni. Po ich przecięciu rozdrobniony materiał łodygowy jest odprowadzany przez osłonę rozdzielacza.
Oprócz ostrzy, sieczkarnia do słomy posiada płytę nożową, która od spodu ma zęby. Pomaga to w szybkim i łatwym siekaniu słomy. Ostrza są połączone z nośnikiem noży za pomocą szczelin. Ten zespół jest rdzeniem siekacza do słomy. Jest on niezwykle przydatny do siekania słomek i usuwania grudek słomy.
Siekacz do słomy ryżowej jest integralną częścią procesu przetwarzania słomy ryżowej. Przeznaczony jest do siekania słomy ryżowej na jednolite odcinki o długości 15-30 mm, przeznaczone do karmienia zwierząt gospodarskich. Proces jest niezwykle płynny i wydajny, co czyni go idealnym wyborem dla hodowców słomy ryżowej.
Sieczkarnia do słomy ma wiele zalet. Pomaga utrzymać zdrową glebę poprzez dodanie materii organicznej. Po skoszeniu rozłóż wstępnie skomponowany mulcz z trawy, który możesz mieć pod ręką. Ponadto, siekanie słomy jest ważne przy zbiorach. Pomaga również zapobiegać wzrostowi chwastów poprzez dodanie materii organicznej do gleby.
Podobne tematy