Jak samemu zrobić hamak

Jak samemu zrobić hamak

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z happylifediy.pl

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o relaksie na świeżym powietrzu, być może zainteresuje Cię nauka samodzielnego wykonania hamaka. Hamak DIY może być całkiem prosty. Będziesz potrzebował maszyny do szycia, tkaniny i pary karabinków. Możesz również ponownie wykorzystać paski ze starego plecaka.

Powierzchnia do spania w hamaku może być wykonana z dowolnego materiału, który jest lekki i rozciągliwy. Płótno, tkaniny, liny, nylon ripstop, ręczniki i koce to popularne materiały. Musisz również wiedzieć, jak przymocować hamak. Możesz użyć karabinków, linek, śrub oczkowych lub paracordu.

Krawędzie hamaka będą mocniejsze, jeśli użyjesz oplotów z trzech sznurków. Długość sznurków powinna być o trzy cale krótsza niż długość siatki. Do cięcia sznurków użyj dużego noża do cięcia sznurków. Po zapleceniu Twój hamak będzie o 10 procent krótszy.

Podczas wiązania sznurków należy użyć węzła overhand lub oplotu. Upewnij się, że węzeł jest ciasny. Następnie zawieś swój hamak pomiędzy dwoma drzewami. Kiedy skończysz, możesz zdrzemnąć się pod cieniem swojego hamaka. Łatwo jest zrobić hamak w domu.

Kiedy już zawiążesz linę, możesz zacząć wiązać koc do liny. Będziesz potrzebował dwóch kawałków liny, grubego koca i kilku mocnych węzłów. Upewnij się, że drzewa, na których wieszasz swój hamak, są oddalone od siebie o kilka stóp. Ta dodatkowa odległość ułatwi zawieszenie hamaka na ziemi. Zawiąż grube, solidne węzły na podłużnych końcach koca. Upewnij się, że rogi koca są zebrane razem i przywiązane do liny.

Jeśli jesteś bardziej żądny przygód, możesz zrobić hamak na własne podwórko. Aby uzyskać bardziej trwały hamak, powinieneś użyć ciężkiego materiału. Cięższe płótno da twojemu hamakowi więcej siły. Możesz również stworzyć stojak dla swojego hamaka z materiałów, które leżą wokół domu. Następnie możesz zrelaksować się i cieszyć się swoim hamakiem w zaciszu swojego domu.

Możesz zrobić hamak o różnych rozmiarach i wzorach. Może być wystarczająco mały, aby usiąść na nim samemu lub wystarczająco duży dla dwóch lub więcej osób. Pamiętaj, aby przymocować go do drzewa lub innych belek podtrzymujących, które zapewnią Ci solidną podstawę dla hamaka. Hamak to idealne miejsce do siedzenia na zewnątrz w ciepły dzień.

Potrzebne będą dwa wsporniki na górze i na dole, które pomogą w zawieszeniu hamaka. Te słupy nośne powinny być oddalone od siebie o co najmniej 18 cali. Dzięki temu będzie wygodniej w nim siedzieć i zmniejszy się odległość do ziemi, jeśli wypadniesz. Do wykonania hamaka można użyć bawełny lub poliestru. Bawełna jest bardziej wygodna i oddychająca, ale mniej trwała. Inne materiały do wykorzystania to poliester i nylon, które są lekkie i szybkoschnące, ale oferują mniejsze wsparcie.

Po sezonie lub dwóch, hamaki mają tendencję do opadania. Czasami powoduje to, że wiszą one blisko ziemi, co nie jest idealne. Jeśli tak się stanie, możesz zastosować kilka sztuczek, aby przywrócić hamak do pierwotnego poziomu zawieszenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top