Jak zrobić palnik ogrodowy

Podwórko wielu domów jest centralnym punktem wielu spotkań rodzinnych, a palnik ogrodowy może być wspaniałym dodatkiem do tego obszaru. Jego głównym celem jest usuwanie odpadów, ale jest on również świetny do zabawy przy ognisku. Nie tylko może być używany do spalania drewna, gazet i innych materiałów, ale również działa jako pit ognia. Jako bonus, ludzie mogą piec marshmallows nad płomieniami i cieszyć się s’more na koniec długiego dnia.

Gdy masz podstawowe elementy palnika ogrodowego, możesz zacząć układać materiały do spalenia. Upewnij się, że Twoje materiały nie są ciasno upakowane lub przepełnione. Upewnij się, że są one suche i nie mokre. Duże przedmioty, takie jak gałęzie lub gałązki, należy połamać na mniejsze kawałki. Możesz również rozdrobnić odpady ogrodowe, aby uczynić je bardziej poręcznymi. Zawsze pamiętaj, aby nadzorować proces podczas korzystania ze spalarni, aby zminimalizować ryzyko obrażeń lub uszkodzenia otaczającego mienia.

Pierwsze, musisz wywiercić otwory w dnie beczki. Otwory te powinny mieć około dwóch cali (5cm) średnicy i być rozmieszczone równomiernie. Dzięki temu do ogniska zostanie wciągnięte świeże powietrze i będzie się ono bezpiecznie palić. Po wywierceniu otworów, upewnij się, że użyjesz nożyc do metalu lub wyrzynarki, aby je wyciąć. Nie zapomnij dołączyć stożka, aby zapobiec wszelkim spalonym materiałom latającym po całym miejscu.

Innym sposobem na zrobienie palnika ogrodowego jest użycie ogniska z drewna. Nic nie pobije atmosfery ogniska z drewna. Będziesz jednak potrzebował suchego miejsca do przechowywania drewna. Po tym wszystkim, te struktury zewnętrzne są świetne jako elementy dekoracyjne w ogrodzie i jako prezent dla rodziny i przyjaciół. Możesz znaleźć wszelkiego rodzaju sposoby wykorzystania palnika ogrodowego, aby Twoje podwórko wyglądało świetnie.

Możesz kupić zestaw do spalania drewna, aby ćwiczyć spalanie drewna. Ten zestaw pozwala początkującym ćwiczyć z prostym znakiem ogrodowym. Zawiera szereg narzędzi do wykorzystania z piórem do spalania drewna, w tym ręczny palnik, stojak na pióro, termometr i kompleksową instrukcję obsługi. Dostępne są również zestawy dla początkujących i tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat wypalania drewna. Istnieje mnóstwo materiałów do spalania drewna na rynku i wiele sklepów internetowych.

Po zakończeniu spalania beczki, należy ją dokładnie wyczyścić. Jeśli masz popiół pozostawiony w beczce, możesz go użyć jako stosu kompostowego lub sterty śmieci. Popiół jest bogaty w minerały śladowe i przyniesie korzyści wielu roślinom. Po wyczyszczeniu i opróżnieniu beczki możesz użyć jej do spalania innych materiałów w ogrodzie. Po zakończeniu pracy upewnij się, że usunąłeś resztki popiołu, ponieważ przyciągają one szkodniki i inne zwierzęta.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top