Jak zrobić ruchomą tapetę na telefon

Jak zrobić ruchomą tapetę na telefon

Jeśli jesteś na urządzeniu z systemem Android, możesz ustawić ruchomą tapetę na telefonie za pomocą aplikacji innej firmy. Android ma elastyczny i otwarty projekt i pozwala ustawić prawie każdy GIF lub MP4 jako tło ekranu głównego. Internet jest wypełniony miliardami GIF-ów, z których wiele nadaje się do portretowych układów ekranu głównego.

Animacja może być wykonana na wiele sposobów. Prędkość jest kontrolowana przez ilość, że obiekt zanika w i na zewnątrz, a kąt może się zmienić, gdy obiekt się porusza. Można również użyć akcji dotykowych, aby obiekt wchodził w interakcję z innymi obiektami na urządzeniu. Niektóre z możliwych działań obejmują otwarcie aplikacji, skrótu, zmianę głośności i dostęp do elementów sterujących muzyką.

Innym sposobem na stworzenie ruchomej tapety na telefon jest użycie animowanego pliku GIF. Plik GIF można przekonwertować na Live Photo i aktywować w aplikacji Ustawienia. Dzięki temu animacje tapety w telefonie ożyją po dotknięciu ekranu.

Oprócz GIF-ów, możesz również zrobić ruchomą tapetę na telefonie za pomocą aplikacji o nazwie Video Wallpaper. Aplikacja obsługuje wiele różnych typów filmów, więc możesz wybrać ten, który najbardziej do Ciebie przemawia. Dzięki aplikacji możesz nawet wybrać temat swojego filmiku.

Innym sposobem na zrobienie ruchomej tapety jest stworzenie GIF-a z pliku wideo. Możesz również użyć tej metody do tworzenia zdjęć na żywo. Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, możesz również zapisać klip wideo w aplikacji Zdjęcia. Pliki te można następnie ustawić jako tapetę na żywo.

Ruchomą tapetę możesz też zrobić na iPhonie, korzystając z Live Photo. Live Photos to krótkie klipy wideo, które można edytować lub usunąć, ale zużywają one dodatkowe miejsce w pamięci. Może to być świetny sposób na wykorzystanie zdjęć na żywo jako tapety, ale należy pamiętać, że Apple nie pozwala na to w iPhone SE pierwszej generacji.

Tapeta na żywo to obraz, który animuje się, gdy przytrzymasz telefon. Niektóre aplikacje na iOS pozwalają nawet na zapisywanie filmów lub GIF-ów jako Live Photos. Proces ustawiania tapety na żywo w telefonie jest nieco skomplikowany, ale jest całkowicie warty, gdy już się z nim zapoznasz. Jeśli jesteś nowy do tapety na żywo, ten artykuł może pomóc ustawić jeden.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top