Jak zrobić rysunek ze zdjęcia

Jak zrobić rysunek ze zdjęcia

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z ktomitozrobi.pl

Wiele osób nienawidzi rysowania ze zdjęcia, ale są też tacy, którzy doceniają poświęcenie i umiejętności potrzebne do wiernego skopiowania zdjęcia. Jednak rysowanie ze zdjęcia jest złą praktyką, ponieważ hamuje kreatywność artysty i ogranicza jego zdolność do rozwijania własnego stylu. Aby uniknąć tej pułapki, artyści muszą zrozumieć, jak używać zdjęcia, aby uzyskać pożądany efekt. Obejmuje to bycie świadomym zniekształceń spowodowanych przez obiektywy, a także jak je skompensować.

Pierwszym krokiem w szkicowaniu zdjęcia jest zlokalizowanie źrenicy. Podczas rysowania twarzy często kuszące jest narysowanie twardej krawędzi wokół ust, ale jest to błąd, którego można uniknąć, uważnie studiując zdjęcie referencyjne i własne usta. Co więcej, decydując się na zdjęcie, należy upewnić się, że nie rysujemy przedmiotów lub rzeczy, których nie widzimy, ale raczej rysujemy to, co faktycznie widzimy.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego filtra szkicowego. Wybierz filtr szkicowy, który pasuje do tematu i wzmacnia nastrój zdjęcia. Na przykład zdjęcie jałowego krajobrazu będzie lepiej wyglądać ze szkicem węglem niż rysunkiem kreskówkowym i odwrotnie. Podobnie zdjęcie szczęśliwego dziecka będzie lepiej wyglądać z żywym, kolorowym stylem rysowania.

Następnie, jeśli szukasz bardziej malarskiego wyglądu, rozważ zastosowanie techniki lost and found. Metoda ta polega na rysowaniu przedmiotu, ale łamaniu linii i wymazywaniu krawędzi, aby stworzyć malarskie wrażenie. Gdy już to zrobisz, możesz wrócić i zmienić kolor linii i tła. W ten sposób możesz naśladować styl lat 90., tworząc szkic ze swojego zdjęcia.

Innym sposobem na przekształcenie zdjęcia w rysunek jest użycie aplikacji o nazwie Photo Sketch Maker. Ta aplikacja pozwala wybrać rozmiar i kształt rysunku oraz pozwala dostosować jego powierzchnię. Pozwala również wybrać rozdzielczość rysunku. Jego maksymalny rozmiar to 4096 pikseli. Ponadto możesz edytować ustawienia obrazu i dodać winiety.

Jeszcze jednym sposobem na przekształcenie zdjęcia w szkic jest zastosowanie efektu Picsart Sketch. Ten efekt specjalny wykrywa kontury portretu, dzięki czemu nie musisz rysować od podstaw. Dzięki efektowi Sketch możesz również dostosować szerokość linii, kolor i tło.

Innym sposobem na dodanie koloru jest użycie trybów mieszania. Zmieniając tryby mieszania, można symulować efekt akwareli, malarstwa olejnego lub rysowania niebieskim piórem. Przesuwając suwak w lewo lub w prawo, można uzyskać bardziej realistyczny efekt. W ten sposób można stworzyć szkic, który jest podobny do oryginalnego zdjęcia.

Po pobraniu aplikacji Prisma możesz zrobić zdjęcie i przekształcić je w szkic, wybierając odpowiednie efekty. Aplikacja pozwala również na dostosowanie pozycji szkicowanego konturu oraz zmianę jego koloru i krycia. Gdy będziesz zadowolony ze swojego rysunku, możesz go następnie zapisać lub udostępnić innym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top