Jak przerzedzić włosy bez użycia nożyczek

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na przerzedzenie włosów, możesz się zastanawiać, jak zrobić włosy cieńsze. Cóż, istnieje wiele różnych sposobów na to, by włosy wydawały się cieńsze bez przechodzenia przez żmudny proces używania nożyczek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić cieńsze włosy! Najpierw jednak zastanów się, jaki masz typ włosów. Jeśli masz grube, kręcone włosy, krótki bob spowoduje tylko szkody. Jeśli masz cienkie, grube włosy, długi bob nadal pozwoli Ci stylizować włosy bez bycia zbyt oczywistym.

Zmiana sposobu mycia włosów wpływa również na ich teksturę i kształt. Oznacza to, że Twoja rutyna mycia włosów może nie wyglądać tak płynnie, jak byś chciała. W rezultacie włosy będą grubsze u nasady i cieńsze na końcach, co sprawi, że będziesz musiała odrastać od nasady. Jeśli planujesz spróbować ściąć własne włosy, najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy fryzjera.

Kiedy używasz nożyczek do przerzedzania włosów, pamiętaj, aby używać pary nożyczek do przerzedzania. Te nożyczki mają z jednej strony ostrze, a z drugiej ostrze przypominające grzebień. Karbowane ostrze usuwa mniejszą ilość włosów przy każdym cięciu. Doradca fryzjerski może pomóc Ci wybrać odpowiednie nożyczki dla Twojego konkretnego rodzaju włosów. Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, aby skupić się na cyklu wzrostu włosów.

Zmiana stylu włosów sprawia, że wyglądają one na grubsze. Patty Mocarski, właścicielka salonu Little Space w Nowym Jorku, poleca tępe końcówki dla włosów, które są naturalnie cienkie. Taka fryzura nada im pełny, gęsty wygląd. Krótkie, precyzyjne cięcia są nadal klasyczne, ale spróbuj włączyć trochę kształtowania wokół twarzy. Cassandra Carter, właścicielka Oranj Studio w Portland, w stanie Oregon, zaleca dodanie koloru u nasady włosów, aby stworzyć iluzję głębi. Mówi, że ta sztuczka jest podobna do przyciemniania brwi.

Oprócz przerzedzenia włosów, powinnaś ścinać włosy warstwami. W ten sposób, włosy nie będą wyglądały na żylaste lub nieporęczne. Zapewni to również większą objętość i sprawi, że będziesz miała większe czoło. Jeśli jednak chcesz mieć dużą głowę, możesz zdecydować się na krótką fryzurę. Ta fryzura zapewni Ci wygląd, o jakim zawsze marzyłaś. Alyssa Wood w salonie Spoke and Weal w Los Angeles zaleca warstwowanie, aby uzyskać cienki, seksowny wygląd.

Możesz również rozważyć zakup nożyc do przerzedzania. Te nożyczki mają 30 zębów i są świetne do mieszania cienkich włosów i tępych linii. Są one również świetne do zmiękczania grzywki. Zanim jednak kupisz nożyce do przerzedzania, sprawdź, czy mają gwarancję. Powinny być niedrogie i mieć gwarancję. Pamiętaj, że dobre nożyce są na wagę złota!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top