Jak zrobić ręcznie robioną grę planszową

Jeśli zbliża się wieczór gier, dlaczego nie zaimponować gościom ręcznie wykonaną grą planszową? Możesz zrobić własną grę używając kroków wyszczególnionych w tym artykule. Najpierw zdecyduj, jaki temat chcesz stworzyć. Następnie zaprojektuj podstawowe elementy gry. Możesz wykonać prototyp, aby przetestować swój projekt. Kiedy już będziesz zadowolony ze swojego projektu, możesz stworzyć gotową wersję do gry podczas wieczoru gier.

Domowa wersja popularnej gry pamięciowej „Dopasowane pary” wykorzystuje przyciągające wzrok projekty, aby narysować zwycięskie pary. Inną świetną opcją jest wykorzystanie starej gry planszowej i przykrycie jej białym cardstock. Dodaj zdjęcia rodzinne i talię pytań, aby uczynić ją jeszcze bardziej spersonalizowaną. Użyj kartki urodzinowej lub osobistych żartów, aby dodać uroku grze. Gdy już stworzysz grę, możesz ją podarować członkowi rodziny, który z pewnością ucieszy się z jej otrzymania!

Gdy już zgromadzisz materiały do gry, jesteś gotowy, aby rozpocząć projektowanie planszy. Ta prosta gra może zostać stworzona w ciągu kilku godzin i można w nią grać z dziećmi w każdym wieku. Alternatywnie, można zatrudnić profesjonalnego projektanta, aby zrobić niestandardową grę dla swojej rodziny lub przyjaciół. Jeśli szukasz niedrogiej, unikalnej gry na następną imprezę, rozważ zrobienie własnej. To łatwiejsze niż myślisz! Więc weź się do pracy i stwórz grę, z której możesz być dumny!

Przy projektowaniu gry, upewnij się, że bierzesz pod uwagę interakcję graczy. Zastanów się, czy Twoi gracze będą rywalizować o tę samą nagrodę, czy też będą pracować, aby osiągnąć wyższy wynik. Na przykład gracze na tym samym kwadracie mogą „pojedynkować się” o to, która rolka jest wyższa. Dla bardziej skomplikowanej gry, rozważ użycie kart do gry, aby urozmaicić rozgrywkę. Na przykład, talia kart będzie zazwyczaj zawierać piętnaście do dwudziestu różnych typów kart, z każdą kartą opowiadającą historię lub wydarzenie, które przydarzyło się graczowi.

Odkąd spreparowałeś szablon gry planszowej, jesteś gotowy do zaprojektowania zasad gry i kawałków. Możesz użyć istniejącej planszy do gry, lub stworzyć zupełnie nową. Tak czy inaczej, trzeba będzie zapisać swoje zasady i szkicować planszę w ołówku. Po sfinalizowaniu planszy, można wydrukować kawałki gry na cardstock i zamontować je na plastikowych stojakach kart gry. Lub, możesz wyrzeźbić kawałki gry z gliny.

Po zebraniu funduszy na stworzenie gry, jesteś gotowy, aby rozpocząć rozwój swojej gry. Następnym krokiem jest znalezienie centrum realizacji, które umożliwi Ci wysyłkę gry na cały świat. Proces wysyłki trwa od sześciu do ośmiu tygodni, więc musisz uwzględnić to w swoim budżecie w kroku 10.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top