Jak zrobić filcowy kapelusz

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z magentoporadnik.pl

Musisz wiedzieć jak zrobić filcowy kapelusz, jeśli chcesz go nosić tej zimy. Filc jest wspaniałym materiałem, który może być kształtowany i używany do tworzenia wielu różnych stylów kapeluszy. Oto kilka wskazówek, jak zrobić filcowy kapelusz:

Po pierwsze, musisz dokładnie zmoczyć filc. Możesz to zrobić poprzez uruchomienie go pod gorącą wodą i dodanie kropli mydła. Kontynuuj tę czynność przez około 10 minut, aż uzyskasz twardą kulkę filcu. Pamiętaj, aby przed założeniem kapelusza filcowego pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. Kolejnym krokiem w filcowaniu kapelusza jest nadanie mu kształtu. Kiedy już wybierzesz kształt swojego kapelusza, musisz uformować rant.

Po wykonaniu rantu i korony, nadszedł czas na dodanie podszewki. Konieczne będzie wycięcie warstwy filcu kilkakrotnie wyższej niż gotowy kapelusz. Z tą warstwą należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ z czasem znacznie się skurczy. Korpus kapelusza będzie się kurczył etapami, od rozmiaru giganta do rozmiaru ostatecznego. Po zakończeniu filcowania należy przyciąć koronę i rant.

Kolejnym krokiem jest stworzenie wzoru kapelusza. Możesz wyciąć szablon lub użyć własnego projektu. Wzór jest zazwyczaj wykonany z papieru lub tkaniny i powinien mieć około trzynastu cali wysokości i szerokości. Następnie możesz przykleić go do płaskiej powierzchni i narysować wokół niego ołówkiem lub sznurkiem. Upewnij się, że wiążesz wierzchołek trójkąta i punkt środkowy podstawy. Gdy masz już wszystkie pomiary, możesz przejść do wycinania kapelusza.

Po wycięciu i uformowaniu kształtu filcowego kapelusza, będziesz musiał przymocować kwiat za pomocą szwów lub szpilek do kapelusza. Kwiat może być wykonany z szablonu, który narysowałeś na folii bąbelkowej lub plastiku. Używając grubego flamastra do narysowania szablonu na folii bąbelkowej, łatwiej jest zobaczyć jego zewnętrzną stronę. Filcowe szablony kwiatów mogą być następnie pokryte włóknami. Później możesz je zwinąć w matę do sushi, aby przyspieszyć proces filcowania.

Możesz również użyć filcu jako materiału na brzeg kapelusza. Po ostygnięciu filcu możesz nadać mu kształt za pomocą nożyc do tkanin lub wałka o małej fakturze. Jeśli używasz filcu syntetycznego, pamiętaj, aby go najpierw podgrzać, aby stał się elastyczny. Następnie możesz dodać guziki i inne świąteczne dekoracje. Możesz znaleźć kilka pięknych akcesoriów wakacyjnych w sklepach z artykułami używanymi.

Filc jest materiałem wykonanym z małych, pojedynczych włókien zwierzęcych, które mają tendencję do „pełzania” i skręcania się podczas manipulacji w gorącej wodzie. To sprawia, że filc jest najsilniejszą tkaniną, ponieważ włókna są zazębione w każdym kierunku. W przeciwieństwie do tkaniny, która jest wykonana ze skręconych włókien, które mogą być łatwo rozerwane wzdłuż linii prostej, filc jest wykonany z minimalnej ilości włókien.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top