Jak zrobić domową rakietę

Aby zrobić rakietę, potrzebujesz kilku materiałów. Można je kupić w sklepie z artykułami rzemieślniczymi. Musisz mieć również szpikulec bambusowy i taśmę z folii aluminiowej. Z tych materiałów można zrobić rakietę, która leci do 40 stóp i zostawia ślad dymu. Nie mają one największy cios, ale są zabawne elementy nowości. Możesz również zrobić własną rakietę używając zestawu domowej roboty rakiet piankowych.

Jeśli jesteś w chemii, soda oczyszczona i rakiety octu są doskonałą opcją dla początkujących. Te domowe zestawy rakietowe wymagają tylko kilku przedmiotów domowych. Możesz również uczyć dzieci o fizyce i chemii. Są one łatwe do wykonania i są świetnym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi. Jedna rakieta może przelecieć ponad 100 stóp. Im więcej użyjesz sody oczyszczonej i octu, tym większa będzie jej siła ciągu. Możesz eksperymentować z różnymi kombinacjami sody oczyszczonej i octu, aby określić, jaka kombinacja wagi i zdolności lotu działa najlepiej dla twojej rakiety.

Rakieta będzie musiała mieć masę, aby pozostać stabilną podczas startu. Woda może być użyta do stworzenia tej masy. Możesz dodać trochę barwnika spożywczego do wody przed umieszczeniem jej w butelce. Kiedy już jest na miejscu, włóż korek do otworu i zobacz jak twoja domowa rakieta lata! Możesz również użyć rakiety z papierowej rurki. Są one niezwykle proste do wykonania i są idealne dla początkujących. Domowej roboty rakieta to doskonały sposób na pobudzenie wyobraźni dzieci i rozwinięcie ich umiejętności technicznych!

Domowej roboty rakieta może być wystrzeliwana wielokrotnie, aby sprawdzić jej zasięg lotu. Papierową rakietę można wystrzelić za pomocą dużego oddechu, a papierową za pomocą słomki. Domowej roboty rakieta jest zabawna w odpalaniu i można nią śmigać wielokrotnie! Papierowa rakieta nie spadnie z powrotem na Ziemię, ale będzie miała duży zasięg lotu. To kilka prostych sposobów na zainteresowanie dzieci rakietami.

Używanie pianki do wystrzelenia rakiety z pianki to doskonały sposób na przetestowanie trzeciego prawa ruchu. Gumka działa jako siła działania, która napędza rakietę piankową do przodu, a ta siła jest równa sile na wyrzutni, która jest metrowym kijem trzymanym przez ucznia. Z praktyką można nawet wystrzelić prawdziwą rakietę na zawodach. Nie wahaj się więc spróbować! Będziesz zaskoczony wynikami!

Jednym z najfajniejszych sposobów na nauczenie dzieci rakietoznawstwa jest zbudowanie katapulty. Nie potrzebujesz do tego skomplikowanych elementów. Wszystko, czego potrzebujesz, to patyczki rzemieślnicze, gorący klej i gumki. Alternatywnie możesz użyć pomponów lub nawet minifigurek Lego. W ten sposób można eksperymentować z różnymi kątami przed podjęciem decyzji, który kąt startu działa najlepiej. Jeśli nie jesteś pewien swojego kąta startu, możesz obejrzeć tutorial wideo i dowiedzieć się więcej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top