Jak zrobić ubranko dla wykastrowanego psa

Jeśli Twój pies został wykastrowany, być może zastanawiasz się, jak zrobić dla niego ubranie. Ten artykuł pokaże Ci kilka pomysłów na ubranka dla psów kastrowanych. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że rozumiesz, dlaczego twój pies przeszedł ten zabieg. Powinieneś również być świadomy niektórych skutków ubocznych tej procedury. Niektóre psy mogą być nerwowe lub wykazywać agresywne zachowanie po kastracji. W takim przypadku powinieneś udać się do lekarza weterynarii po skierowanie do klinicznego behawiorysty zwierzęcego, który może pracować z Tobą i Twoim psem, aby przezwyciężyć te problemy.

Inną wadą kastracji jest to, że może ona prowadzić do niepożądanych zachowań, takich jak znakowanie moczem. Może się to zdarzyć w domu lub na spacerze. Jednak większość wykastrowanych psów nie znakuje, gdy są w domu. Wynika to z małej pewności siebie i niskiego poziomu testosteronu. Ponadto kastracja nie zmienia zachowania psa, który poluje na suki. Kastrowany pies prawdopodobnie wykaże mniej agresji i będzie bardziej pewny siebie wokół suk, gdy są w rui.

Inną wadą kastracji jest to, że może ona zwiększyć ryzyko wystąpienia nowotworowych problemów z prostatą. Chociaż istnieje niewiele raportów, które sugerują, że kastracja jest korzystna dla prostaty, nadal może zwiększyć ryzyko osteosarcoma, śmiertelnego raka, który często zabija psy. Dodatkowo może zwiększyć ryzyko niedoczynności tarczycy, która wymaga leczenia przez całe życie. Dobra wiadomość jest taka, że kastracja nie jest zabiegiem śmiertelnym.

Kastracja jest zabiegiem tymczasowym, który nie eliminuje konieczności szkolenia psa. Szkolenie psa w zakresie podstawowych komend posłuszeństwa jest niezbędne dla bezpieczeństwa psa. Zwłaszcza, jeśli masz psa o wysokich popędach godowych lub ofiarnych, kastracja może zmniejszyć szanse na wędrówki. Na szczęście lokalizatory GPS Tractive mogą pomóc Ci znaleźć psa, jeśli ten zabłądzi.

Częstym pytaniem właścicieli psów jest to, czy ich wykastrowany pupil straci swój charakter. Kastracja nie zmienia osobowości psa, ale może ją poprawić. Większość osób obawia się, że ich wykastrowany pies zbytnio przybierze na wadze i stanie się ospały. Nie jest to prawdą, jeśli pies regularnie ćwiczy i stosuje odpowiednią dietę. Dbanie o jego zdrowie jest ważne dla dobrostanu psa.

Chirurgia wymaga znieczulenia ogólnego, a pielęgniarki weterynaryjne będą nadzorować. Nacięcie chirurgiczne zostanie wykonane w miejscu, które jest czyste i przycięte. Obszar ten jest powszechnie, gdzie nacięcie zostanie wykonane do kastracji. Nacięcie będzie zwykle wykonane w przedniej części moszny. Może to być trudny obszar dla właściciela do czynienia, więc wskazane jest, aby zaplanować z wyprzedzeniem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top