Jak zrobić bukiet z sadzonek hortensji

Jak zrobić bukiet z sadzonek hortensji

Pierwszym krokiem do wykonania bukietu z sadzonek hortensji jest zabezpieczenie rośliny przed wodą. Ponieważ hortensje mają soki na dole swoich łodyg, uszczelnienie ich proszkiem ałunowym (proszkiem cebulowym) może pomóc zachować łodygi przed wchłanianiem wody. Aby uzyskać najlepsze wyniki, sadzonki hortensji należy sadzić rano lub późnym popołudniem, kiedy słońce jest mniej intensywne. Gdy już się ukorzenią, posadź je w otworze, który jest dwa do trzech razy większy od ich pierwotnego rozmiaru. W tym celu usuń liście z łodygi, a resztę dołka wypełnij ziemią.

Wczesną wiosną usuń wszelkie martwe drewno. Pamiętaj, aby oznaczyć hortensje i zapisać datę, kiedy zmarły w zeszłym roku. Zanim hortensje zakwitną, mogą minąć dwa lata. Kiedy zaczynają rosnąć, poświęcają swoją energię na rozwój korzeni i rozgałęzianie się. Kiedy zaczynają ponownie kwitnąć, często wytwarzają większą liczbę kwiatów niż w poprzednim roku.

Jeśli zaczynasz od sadzonki, pamiętaj o wyborze doniczek z otworami drenażowymi. Jeśli gleba wokół korzeni będzie zbyt mokra, uniemożliwi to kwitnienie roślin i może spowodować więdnięcie liści. Możesz też wybrać większą lub mniejszą donicę, w zależności od tego, ile hortensji planujesz w niej posadzić. Większa donica pomieści więcej ziemi i wody, więc nie musisz się martwić o podlewanie tak często, jak w przypadku małego pojemnika.

Uprawiając sadzonki hortensji, pamiętaj, aby zapewnić im dużo wody i unikać przesuszenia gleby. Pamiętaj, że nie ze wszystkich nasion wyrośnie zdrowa roślina, dlatego musisz być cierpliwy i czekać, aż dojrzeją. Nie zapomnij też zadbać o zapewnienie im odpowiedniej ilości światła słonecznego, gdyż do wzrostu wymagają one sporej ilości światła.

Po osiągnięciu przez sadzonki wieku dwóch lat, będą one gotowe do kwitnienia. Najlepiej sadzić hortensje, gdy mają od dwóch do trzech lat. Da im to czas na dostosowanie się do szoku związanego z przesadzeniem i zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku.

Sadzonki hortensji preferują wilgotną i gliniastą glebę. W pierwszym sezonie wegetacyjnym należy je regularnie podlewać, ale nie tak dużo, aby były przemoczone. Jeśli jednak wody jest zbyt dużo jak na dany rodzaj gleby, może to spowodować więdnięcie hortensji.

Hortensje to liściaste krzewy i pnącza. Ich kwiaty mają różną wielkość i kolor. Niektóre są dużymi kulami, inne zaś mają kształt stożka. Występują w różnych odcieniach niebieskiego i białego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top