Jak zrobić rusztowanie dla malin

Jak zrobić rusztowanie dla malin

Pędy malin potrzebują wsparcia, aby rosnąć, dlatego konieczne jest stworzenie solidnego rusztowania, które będzie je chronić. Potrzebne będą mocne metalowe słupki lub grube drewniane słupki, które nie będą gniły w ziemi. Następnie, używając grubego drutu, rozciągniętego między słupkami, przywiąż każdą laskę do drutu.

Rośliny malin należy regularnie podlewać, ponieważ korzenie znajdują się blisko powierzchni. Są one podatne na wysychanie podczas suchej pogody. Jeśli woda nie jest dostarczana regularnie, maliny szybko się przejedzą. Upewnij się, że dobrze mulczujesz, aby zapobiec wzrostowi chwastów. Ściółka pomoże również zachować wilgoć i zapobiegnie wyrastaniu ssawek.

Podczas sadzenia upewnij się, że rzędy są rozmieszczone co najmniej cztery stopy od siebie. Jeśli używasz dużego sprzętu, możesz rozstawić słupki w większej odległości od siebie. Trella lub T-trellis jest przydatna dla obu rodzajów malin. Pomoże ona utrzymać rośliny malinowe przed ocieraniem się o siebie.

Wybierając odmianę malin, weź pod uwagę wiek rośliny. Wiele odmian owocuje w miesiącach wiosennych i letnich. Jeśli maliny są zbyt młode, może dojść do gnicia korzeni. Zaleca się ich przycinanie po pierwszym roku. Jeśli są zbyt stare, mogą zostać zjedzone przez ptaki i staną się brązowe. Nadmiar malin można również zamrozić, aby cieszyć się nimi później.

Jeśli planujesz posadzić wiele malin, upewnij się, że każda odmiana jest inna. Warto posadzić różne rodzaje malin, aby uzyskać odmiany o różnym czasie owocowania i smaku. W ten sposób będziesz miał ciągłe dostawy malin od wczesnego lata do jesieni.

Przed posadzeniem upewnij się, że gleba jest dobrze przygotowana do sadzenia malin. W okresach suszy dobrze podlewaj pędy malin, ale nie przesadzaj z wodą. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać pędy co cztery cale. Następnie przywiąż pozostałe pędy do drutów podtrzymujących.

Jeśli planujesz posadzić maliny, upewnij się, że rosną one w cieniu. Zazwyczaj są one górne i łatwo łamią się pod wpływem wiatru. Przycinaj też drzewa, aby miały jak najlepsze warunki do uprawy owoców. Należy unikać sadzenia malin w pobliżu innych roślin jagodowych lub dzikich jagód, ponieważ mogą one rozprzestrzeniać szkodniki i choroby. Maliny najlepiej sadzić późną jesienią, gdy minie niebezpieczeństwo przymrozków.

Po posadzeniu malin należy je przyciąć do wysokości od czterech do sześciu cali. Dzięki temu rośliny będą mogły rosnąć i owocować w następnym roku. Należy również wybrać najlepszą glebę do uprawy malin. Będziesz potrzebował gleby bogatej w składniki odżywcze o poziomie kwasowości od 5,5 do 7.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top