Jak zrobić choinkę na pniu ze starej choinki

Istnieje wiele korzyści z robienia choinki na pniu. Oprócz wyglądu, może być dobrym źródłem paliwa dla ognisk zewnętrznych. Potnij starą choinkę na kłody lub rozpałkę i użyj kawałków na paliwo. Pamiętaj, aby nie spalać sosny w pomieszczeniach, ponieważ zawiera ona duże ilości kreozotu, który sprawia, że Twój kominek staje się lepki. Możesz też zatopić drzewo w oczku wodnym lub w wodotrysku, aby stworzyć siedlisko dla ryb. Aby było to jeszcze łatwiejsze, usuń z choinki wszelkie materiały typu tinsel lub flocking.

Inną zaletą starych choinek jest to, że mogą być ponownie wykorzystane do mulczu. Są one również świetne drewno opałowe, ale dostaniesz tylko kilka kłód z jednego. Możesz nawet użyć kłód, aby zatopić swoją starą choinkę w jeziorze lub stawie, aby zapewnić siedlisko dla młodych ryb. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, ponownie wykorzystując swoje stare choinki.

Cięcie choinki jest nie tylko piękne, ale może również chronić roślinę przed ostrymi wiatrami i zimną pogodą. Możesz również użyć kończyn i gałęzi do robienia ozdób. Poza tym, te kawałki drewna będą dobrym materiałem rzemieślniczym dla przyszłorocznego drzewka. Kiedy drzewo jest martwe, można je wykorzystać do wykonania ozdób na przyszłoroczne drzewo.

Inną alternatywą dla rzeczywistego drzewa jest zbudowanie drzewka typu tabletop. Te wierzchołki drzew mogą być wykonane z korków lub innych materiałów. W ten sposób można uzyskać rustykalny wygląd prawdziwej choinki bez kłopotów z zamiataniem igieł. Po zakończeniu tego projektu, możesz przykleić terakotową choinkę na szczycie i udekorować ją dodatkowymi mini ozdobami.

Możesz również użyć swojej starej choinki jako krawędzi ogrodowej. Możesz użyć kłód jako obrzeża dla kwietników lub chodników. Jeśli chcesz choinkę, którą możesz poruszać, upewnij się, że można ją przenieść do słonecznego miejsca. W ten sposób dłużej zachowa świeżość. Ponadto pień będzie o wiele łatwiejszy do przeniesienia.

Innym sposobem na wykorzystanie starej choinki jest zbudowanie dla niej drewnianego stojaka. Możesz użyć kilku patyków, aby zrobić stojak dla swojego drzewa i załadować go z przytulnym materiałem, takim jak tinsel, jagody i wieniec. Jeśli nie czujesz się komfortowo pracując nad stojakiem, możesz użyć malutkiego drzewka w koszyku. Alternatywnie, można umieścić go na małym stole dla wysokości.

Jeśli jesteś crafty DIYer, możesz również użyć drewnianych palet do wielu projektów DIY. Niektóre crafty DIYers nawet używać ich jako podstawy łóżka i doniczkowe wieszaki roślin. Jednym ze sposobów na zrobienie choinki z palety jest użycie tkaniny. W ten sposób możesz stworzyć choinkę naturalnej wielkości. Jest to również świetny sposób na recykling materiałów i zaoszczędzenie pieniędzy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top