Jak zrobić sadzonki orzecha włoskiego

Jak zrobić sadzonki orzecha włoskiego

Hodowla drzewek orzecha włoskiego z nasion może być przyjemnym hobby. Trzeba jednak poczekać kilka lat, zanim zaczną owocować. Nasiona orzecha włoskiego należy stratyfikować przez 90 do 120 dni w temperaturze 34 do 41 stopni Fahrenheita. Możesz to zrobić w lodówce. Kiedy nasiona są gotowe, możesz je posadzić wiosną. Należy jednak pamiętać, aby ziemia wokół drzewek była wilgotna.

Drzewa orzecha włoskiego do prawidłowego wzrostu wymagają dużo miejsca, bezpośredniego światła słonecznego i wilgotnej gleby. Jeśli nie masz ogrodu, możesz rozpocząć proces w domu, wysiewając nasiona jesienią lub w ciągu zimy. Sadzonki orzecha włoskiego powinny być sadzone na głębokości około dwóch do trzech cali w wilgotnej glebie. Można je również sadzić w skupiskach. Jeśli nie masz miejsca, możesz wykopać duży dół i posadzić w nim wiele nasion. Sadzenie nasion w skupiskach ułatwia ich późniejsze przesadzanie.

Orzech czarny, znany również jako wschodni orzech czarny, jest drzewem liściastym, które rośnie na dużym obszarze Ameryki Północnej. Jego czarne orzechowe mięso jest cenione za swój ziemisty smak. Poza tym, że jest to popularne jedzenie, orzechy włoskie są również wykorzystywane do produkcji tarcicy.

Sadząc drzewa orzecha włoskiego z nasion należy pamiętać, że drzewo orzecha włoskiego potrzebuje głębokiej, wilgotnej gleby, która jest wolna od skał macierzystych i nieprzepuszczalnych elementów. Głębokość gleby można sprawdzić za pomocą narzędzia do penetracji gleby. Orzechy czarne najlepiej rosną w glebie piaszczysto-gliniastej. Tolerują szeroki zakres pH, preferują glebę lekko kwaśną. Są jednak wrażliwe na wysoki poziom boru, chloru i sodu.

Drzewo orzecha włoskiego powinno być uprawiane w klimacie umiarkowanym. Ma krótki okres wegetacyjny i szybko rośnie. Produkuje małe, smaczne orzechy. Mimo, że jest gatunkiem odpornym, to w chłodniejszych regionach jest powszechnie uprawiany jako roślina ozdobna. Drzewo dojrzewa w ciągu kilku lat.

Drzewa orzecha włoskiego mogą być uprawiane w prawie każdej części Stanów Zjednoczonych, ale nie będą rosły tak dobrze w obszarach o ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach. Należy posadzić je w miejscu, gdzie będą miały dużo światła słonecznego i wilgotną glebę. pH gleby powinno wynosić od 6,0 do 6,5. Rodzaj gleby i temperatura powinny być również odpowiednie dla rodzaju drzewa orzechowego, które chcesz uprawiać.

Gdy drzewko już wykiełkuje, następnym krokiem jest jego posadzenie. Pamiętaj, aby posadzić je około 1/2 cala głębiej niż doniczka w szkółce. Następnie dokładnie podlej sadzonki drzewek. Upewnij się, że wszystkie korzenie! Dzięki temu drzewko będzie rosło prawidłowo i wyprodukuje pożądane orzechy.

Kolejnym ważnym krokiem w uprawie orzechów włoskich jest kontrola chwastów. Będziesz musiał kontrolować chwasty w swojej okolicy, zwłaszcza na nowych plantacjach. Możesz spróbować posadzić sadzonki orzecha włoskiego na starym polu, które było wcześniej uprawiane. Niemniej jednak będziesz musiał pamiętać, że orzech czarny jest kompatybilny z wieloma innymi gatunkami Juglans.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top