Jak zrobić wysoką kokę

Jeśli chcesz dodać swoim włosom trochę blasku, to wysoki kok jest dla Ciebie idealny. Kok to fryzura, w której włosy są zawijane w spiralę, a następnie wiązane na karku. Aby nadać mu jeszcze bardziej kobiecy wygląd, możesz użyć także wkładki typu „sock bun” lub spinki ozdobionej perłą. Kok jest najbardziej odpowiedni dla kobiet o delikatnej, falującej strukturze czarnych włosów. Możesz go również wypróbować na kobietach o sercowatym lub okrągłym kształcie twarzy. Jeżeli planujesz nosić włosy upięte w kok, wybierz strój z pasującymi dodatkami. Najlepiej wygląda on w sezonie letnim.

Aby uzyskać wysoki kok, zacznij od wysuszenia włosów, aż będą suche i lśniące. Użyj produktu termoochronnego, takiego jak TRESemme Thermal Creations Heat Tamer Spray, aby chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez prostownicę. Przedziel włosy na środku i użyj prostownicy, by rozdzielić poszczególne sekcje. Jeżeli chcesz, aby Twój kok wyglądał delikatniej, użyj spinki, aby stworzyć grzywkę z przodu głowy.

Po zebraniu włosów, podziel je na pół i owiń wokół odsłoniętej gumki, zabezpieczając końce spinkami. Powtórz tę czynność dla drugiej strony włosów, ale pamiętaj o tym, by odgarnąć luźne końce, aby nadać włosom schludne wykończenie. Efekt końcowy powinien wyglądać jak pionowa pętla z tasiemką na szczycie włosów. Upnij wstążkę spinkami po obu stronach.

Aby stworzyć iluzję warkocza trzymającego Twój kok, wydziel kucyk i zawiąż gumkę wokół górnej i dolnej części. Z górnej części kucyka zrób koczek, a warkocz upnij wsuwkami po zewnętrznej stronie koka. Innym sposobem na stworzenie koka o dużej objętości jest zrobienie warkocza, który możesz przedłużyć. Jeżeli chcesz zrobić wysoki kok, ale nie masz gęstych włosów, możesz go wykonać na różne sposoby, na przykład za pomocą lokówki lub pianki do modelowania włosów.

Innym popularnym sposobem na kok jest zrobienie koka nisko z boku. Ta fryzura jest często wykonywana z boku, aby iść pod prąd i jest równie popularna do noszenia zarówno na dzień, jak i na noc. Jest ona znana z gładkości, a także z tego, że jest dość uniwersalna. Niski kok jest najlepszy dla długich lub grubych włosów. Możesz dodać do niego perłowy łańcuszek lub mały kwiatek, aby dopełnić uroczy wygląd.

Innym rozwiązaniem dla kobiet o długich włosach jest kok z warkocza fishtail. Możesz stworzyć warkocz na karku i zabezpieczyć go opaską do włosów. Po zabezpieczeniu, możesz stworzyć wysoki kok. Możesz również dodać mu tekstury, tworząc warkocz z boku lub warkocz typu pancaking. Jeżeli chcesz dodać włosom nieco więcej objętości, możesz użyć sprayu teksturyzującego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top