Jak zrobić głęboką studnię

Po pierwsze, będziesz potrzebował głębokiej studni. Głęboka studnia to taka, która ma dwa metry lub więcej. Powinieneś wykonać otwór o dwa metry głębszy niż gleba, z którą pracujesz. Do usunięcia pierwszych dwóch metrów gleby potrzebny będzie również świder do studni. Po wywierceniu otworu, należy użyć małego kamienia do oznaczenia głębokości linii wody. Po osiągnięciu pożądanej głębokości, obróć świder w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby przesunąć ziemię.

Głęboka studnia ma kilka zalet. Zapewnia ochronę przed skażeniem bakteryjnym. Woda w studni głębinowej będzie głębsza, co pozwoli jej mieć dłuższe ścieżki podróży przez podpowierzchnię. Bakterie będą miały dłuższy czas na obumarcie. Ponieważ skały i gleba zatrzymują zanieczyszczenia bakteryjne, głębsze studnie są bardziej skuteczne w ochronie przed tym ryzykiem. I choć głęboka studnia może kosztować więcej, warto to zrobić dla dodatkowego spokoju umysłu.

Jeśli nie możesz znaleźć elektrycznej pompy zatapialnej, możesz użyć pompy ręcznej. Można zrobić jeden z rur PCV i starego wentylatora samochodu. Pompy ręczne są wygodną alternatywą, gdy nie masz prądu. Pompy ręczne są szczególnie wydajne w płytkich studniach, ale mogą również pobierać wodę z głębokości do 25 stóp. Głębsza studnia będzie wymagała elektrycznej pompy głębinowej. Ale pompa ręczna może być prostym, niedrogim sposobem na uzyskanie wody.

Oprócz zapobiegania przedostawaniu się piasku do studni, studnia głębinowa powinna być głębsza niż niższa wysokość lustra wody. Dzieje się tak dlatego, że poziom wód gruntowych prawdopodobnie będzie się wahał w ciągu roku, w zależności od poziomu opadów i lokalnego wykorzystania wód gruntowych. Znajomość dolnego zakresu poziomów wody może pomóc w odpowiednim zaplanowaniu wiercenia. Należy również wiedzieć, że studnie głębinowe mają ograniczoną żywotność. Korzystanie z głębokiej studni może oznaczać konieczność wykonania nowej dziury, która może kosztować tysiące dolarów.

Możesz zrobić własne wiadro studni z liną i rurką PCV. Chociaż nie będzie to tak nowoczesne i zgrabne jak te, które można kupić, skutecznie wykona zadanie. Poza tym, będziesz musiał usunąć pompę głębinową, jeśli chcesz użyć domowego wiadra studni. Jest to łatwa operacja, ale jest niewygodna, aby usunąć pompę. Pompy ręczne są kolejną dobrą alternatywą w czasach awaryjnych.

Pompa ręczna do studni głębinowej jest również ważnym elementem wyposażenia. Ta mała pompa ręczna pozwala czerpać wodę z głębokich studni do trzystu stóp i jest doskonałym towarzyszem dla pompy elektrycznej. Wysokiej jakości pompa ręczna do studni głębinowej może obsługiwać wodę z głębokości do trzystu stóp, co oznacza, że zapobiegnie odwodnieniu niezależnie od pogody. Prostą pompę można kupić online lub w lokalnym sklepie z narzędziami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top