Jak zrobić betonową fontannę

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu justdiy.pl

Przed rozpoczęciem budowy betonowej fontanny, musisz wiedzieć, jak prawidłowo wymieszać betonową mieszankę. Ważne jest, aby pamiętać, że mieszanka może być zakurzona i może podrażniać skórę i zatoki. Nosić rękawice i maskę na twarz podczas pracy z mieszanką. Ponadto, należy pamiętać, aby utrzymać betonową fontannę pełną wody w całej konstrukcji. Woda pomoże betonowi utwardzić i sprawi, że produkt końcowy będzie mocniejszy.

Dla projektu na małą skalę, możesz również użyć sztywnej izolacji piankowej, która jest łatwa do cięcia i lekka. Materiał ten jest również gładki, co ułatwia pracę z nim. Materiały te można również znaleźć w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Produkt końcowy będzie wyglądał pięknie w każdym otoczeniu i na pewno zrobi wrażenie na Twoich gościach. Po zakończeniu betonowej fontanny, można powiesić go w swoim podwórku i cieszyć się dźwiękiem wody płynącej z niego!

Przed rozpoczęciem, należy zebrać swoje zasoby. Podstawowe materiały betonowe obejmują styrodur, siatkę wzmacniającą, tynk cementowy, podkład żelazny, farbę, chemikalia do utleniania i prysznic tryskający. Przed rozpoczęciem procesu ważne jest, aby przygotować przestrzeń, w której zainstalujesz fontannę. Upewnij się, że pozwalasz na dodatkowy czas dla betonu do wyschnięcia przed zainstalowaniem go w przestrzeni zewnętrznej. Jeśli musisz zainstalować fontannę, upewnij się, że zainstalujesz pompę do zasilania wody.

Jeśli szukasz bardziej tradycyjnej fontanny, możesz zbudować betonową fontannę z kamienia. Jest to łatwy projekt DIY i jest gwarantowane, aby wyglądać pięknie w swoim ogrodzie. Koszt zależy od dostaw, które można kupić. W przeciwieństwie do innych materiałów, beton jest bardzo trwały i łatwy do formowania. Betonowa fontanna wyłożona kamieniem jest również doskonałym wyborem dla patio lub pokładu. Jest również bezpieczny dla małych dzieci i zwierząt domowych.

Możesz zacząć budować swoją betonową fontannę, postępując zgodnie z instrukcjami, które przyszły z nim. Następnie, wypełnić wodę w fontannie. Podłącz linie wodne i pompę, i sprawdź, czy nie ma przecieków. Gdy linia wodna jest na miejscu, zainstalować pierwszy poziom. Gdy pierwszy poziom jest ustawiony, wyrównaj podstawę i wyrównaj ją za pomocą poziomu stolarskiego. Po wykonaniu tej czynności można dodać kolejne szczeble.

Następnie należy umieścić blok basenu i formę w miejscu. Upewnij się, że strona drukowana jest skierowana na zewnątrz. To dlatego, że strona drukowana może poplamić beton, a nie chcesz, aby tak się stało! Gdy podstawa jest ustawiona, można dodać kolumnę betonu i wypełnić formularz z betonu. Następnie należy umieścić 3-calowy przewód elektryczny przez otwór, aby związać umywalkę i kolumnę razem. Po tym, umieść betonową kulę w środku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top