Jak zrobić maskę z worka od odkurzacza

Pierwszym krokiem do zrobienia maski jest wycięcie górnej części materiału przy szwie. Będziesz potrzebował dwóch kawałków, jednego bez dziury i drugiego z dziurą. Następnie odwróć kawałek tkaniny i przeszyj wzdłuż krawędzi tkaniny na 1cm. Możesz również użyć igły i nici, aby wyciąć zakrzywioną część szwu. Następnie zszyj lewą krawędź górnej i dolnej krawędzi tkaniny.

Następnie złóż górną warstwę tkaniny nad dolną połową i zszyj. Zegnij środek do czyszczenia rur na pół i nałóż gorący klej na jedną stronę środka do czyszczenia rur. Umieść środek do czyszczenia rur po drugiej stronie złożonej warstwy górnej. Zszyj złożoną warstwę wierzchnią z powrotem do dolnej połowy maski. Możesz teraz dołączyć elastyczne paski, zszywając końce dwóch kawałków tkaniny do rogów maski.

Po ukończeniu maski możesz nosić bandanę, aby utrzymać zewnętrzną czystość. Jeśli nie chcesz iść dodatkowy krok z wykorzystaniem wybielacza, można użyć tkaniny jako maski kieszeni. Ten typ maski może być używany cztery razy i sprawia, że 80 masek. Pokrycie tkaniną sprawia, że jest ona dodatkowo skuteczna w redukcji zanieczyszczonych cząstek. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy odkazić obszar szycia przed rozpoczęciem procesu. Podczas procesu upewnij się, że używasz rękawic nitrylowych lub lateksowych.

Kolejnym krokiem w tworzeniu maski z worka do odkurzacza jest wykonanie filtra. Po wykonaniu tego kroku należy przeciąć worek odkurzacza wzdłuż dwóch szwów i wykonać filtr jak w przypadku Curad Antiviral Facemask. Gdy już to zrobisz, włóż haczyki wędkarskie w każdą stronę. Następnie włóż opaski do włosów przez każdy otwór. Zapętl każdą krawatkę razem. Jeśli masz dodatkowe opaski do włosów, możesz również dodać do maski środki do czyszczenia rur. Po tym, twoja maska jest gotowa do użycia.

Domowa maska wykonana z worka odkurzacza ma podobną filtrację do tej z maski chirurgicznej. Jednak w przeciwieństwie do masek chirurgicznych, worki odkurzacza nie zawierają włókna szklanego lub innych potencjalnie szkodliwych materiałów. To sprawia, że jest to kolejna najlepsza rzecz do maski chirurgicznej. Pomimo ryzyka, ta domowa maska jest skuteczna i powinna być noszona przez osoby narażone na zachorowanie. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, upewnij się, że kupisz maskę wykonaną z worka do odkurzacza. To może po prostu zaoszczędzić ci dużo pieniędzy.

CDC niedawno zaktualizował swoje wytyczne dotyczące masek na twarz i wydał prosty hack maski no-sew. Wszystko, czego potrzebujesz, to średniej wielkości T-Shirt i nożyczki. Powinieneś wybrać koszulkę, która ma odpowiedni rozmiar, aby uniknąć ściskania maski. Jeśli chcesz zrobić maskę, która jest zarówno wygodna, jak i skuteczna, powinieneś spróbować użyć średniej wielkości koszulki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top