Jak zrobić betonową rzeźbę

Jeśli masz kreatywną stronę i chcesz stworzyć dzieło sztuki na swoim podwórku, a następnie dowiedzieć się, jak zrobić rzeźbę betonową może być tylko to, czego potrzebujesz. Jest to najprostszy sposób, aby stworzyć sztukę podwórka. Po pierwsze, musisz przygotować formę z różnych materiałów, lub kupić jeden z lokalnego sklepu z narzędziami. Powinna być pokryta specjalną substancją, aby ułatwić usunięcie rzeźby po jej zakończeniu. Następnie wypełnisz formę cementem i innymi składnikami. Możesz użyć gęstego betonu lub bardziej płynnego, ponieważ ten pierwszy lepiej trzyma formę, ale ten drugi nie jest tak trwały.

Proces tworzenia rzeźby z betonu może się różnić w zależności od kilku czynników. Podczas gdy ostateczny wynik twojego stworzenia będzie piękny, powinieneś nosić sprzęt ochronny. Noś rękawice, gogle, maskę i okulary ochronne podczas pracy z betonem. Będzie to chronić skórę przed żrącą substancją. Wreszcie, pamiętaj, aby nosić gumowe rękawice, jak beton może spalić ręce, jeśli narażone na zbyt długo.

Końcowy kolor posągu betonu zależy od rodzaju mieszanki używasz do betonu. Zmiana mieszanki może dać inny kolor, od białego do zielonego. Aby znaleźć odpowiedni kolor dla Twojego posągu, spróbuj różnych rodzajów betonu i poczekaj aż wyschną. Po całkowitym wyschnięciu, można zastosować akrylowy podkład lateksowy lub uszczelniacz do rzeźby. Następnie możesz ją pomalować zgodnie z życzeniem.

Najważniejszą częścią procesu jest planowanie. Dobry szkic to połowa sukcesu. Znajdź szkic online lub narysuj szkic wstępny. Gdy masz już szkic, możesz wtedy zdecydować się na metodę, której chcesz użyć. Początkujący powinni trzymać się podstaw, a bardziej skomplikowanych technik uczyć się później. Powinieneś również mieć szkic jako punkt odniesienia, jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności. Możesz użyć szkicu, aby stworzyć betonową rzeźbę.

Przepis Neila na beton wykorzystuje duży żwir do podstawy, średni żwir w centrum i mały żwir groszkowy w częściach strukturalnych. Piaski są mieszane z grubym piaskiem i drobnym piaskiem dla warstwy wykończeniowej. Chociaż woli zrobić swój własny beton, jeśli jesteś początkujący, można kupić wstępnie zmieszane worki betonu w lokalnym sklepie domu. Podczas mieszania betonu, upewnij się, że nosisz rękawice i maskę ochronną.

Podstawowa mieszanka do wykonania betonowego posągu to 1 część cementu, jedna część grubego żwiru i dwie części piasku do piaskownicy. Jeśli chcesz mniejszy betonowy posąg, możesz użyć więcej piasku, aby materiał był twardszy. Aby zrobić posąg, może być również konieczne, aby kupić ramę drutu lub użyć formy. Dobra forma jest niezbędna do stworzenia rzeźby, ale może być bardzo droga.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top